Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Cena pompy ciepła Opole

W ostatnich latach popularność pomp ciepła bardzo szybko rośnie. Dzieje się tak ze względu na niski koszt eksploatacji pompy ciepła, oraz to, że są one przyjazne dla środowiska naturalnego. Istnieje wiele rodzajów pomp ciepła. Można wyróżnić między innymi pompy ciepła typu MONOBLOK oraz SPLIT, których cechy charakterystyczne decydują o ich przeznaczeniu. Wybór rodzaju pompy ciepła powinien być zależny nie tylko od preferencji użytkownika, ale także od rodzaju budynku, w którym ma być ona zastosowana. Warto wiedzieć, że cena pompy ciepła również zależy od typu urządzenia.

koszt pompy ciepła

Rodzaje pomp ciepła

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynków oraz wody, a technologie, które stosuje się do ich produkcji cały czas się rozwijają. Należy wiedzieć, iż pompy ciepła można podzielić ze względu na źródło zasilania, temperaturę systemu grzewczego, rodzaj instalacji, czy też rodzaj dolnego źródła. Można wyróżnić między innymi powietrzne pompy ciepła, które jest produkowane w wyniku pobierania powietrza z otoczenia. Następnie to powietrze przechodzi przez wymiennik ciepła. Kolejnym rodzajem pompy ciepła jest pompa ciepła gruntowa. Jej system tworzy zamknięty obieg płynu niezamarzającego lub też wody. System ten jest ulokowany w ziemi pionowo lub też poziomo. System odbiera ciepło z gruntu i przetwarza je na energię. Kolejnym rodzajem pomp ciepła są pompy, których system działania jest oparty na przechwytywaniu powietrza wywiewnego oraz do ogrzewania nim pomieszczeń.

Cena pompy ciepła

Należy wiedzieć, iż koszt pomp ciepła może być uzależniony od wielu czynników. Jednym z nich jest przede wszystkim typ pompy. Duże znaczenie ma także moc pompy, rodzaj zestawu, zakres prac związanych z modernizowaniem systemu itd. Można znaleźć oferty na zakup pomp ciepła już w cenie około 10 tysięcy złotych. Górnej granicy właściwie nie ma – przeważająca część ofert to koszt około 40 – 60 tysięcy złotych. Niektóre systemy są droższe, jednakże za ceną zazwyczaj idzie jakość. Na szczęście urządzenia, jakimi są pompy ciepła są tanie w eksploatacji, dlatego też po zakupieniu pompy koszt jej użytkowania jest już niewielkim problemem.

Wycena pompy ciepła w Opolu

Jeśli szukają Państwo dobrej pompy ciepła w Opolu, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą pomp ciepła firmy Sander. Pracownicy przygotują dla Państwa wycenę urządzenia oraz doradzą najlepsze rozwiązania.