Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Elektryczna podłogówka Opole

Elektryczne ogrzewanie podłogowe przez wielu uznawane jest za niepotrzebne i zbyt kosztowne rozwiązanie, które nie powinno być wykorzystywane. Cena energii elektrycznej jest bardzo wysoka, prawdopodobnie również nie ma większych szans na jej obniżenie w najbliższym czasie, jednocześnie cena elektrycznej podłogówki także jest stosunkowo wysoka. Zakup specjalistycznych mat grzewczych, materiałów izolacyjnych oraz klejów zastępujących wylewkę oraz montaż przez doświadczonych fachowców posiadających wymagane uprawnienia, odstrasza wielu potencjalnych inwestorów.

Zalety elektrycznego ogrzewania podłogowego

Elektryczna podłogówka ma jednak pewne zalety, które sprawiają, że mimo wysokiej ceny zakupu, montażu i użytkowania, wiele osób decyduje się na jej założenie. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu. Nie wymaga codziennej uwagi, a jedynym wkładem użytkownika w jego działanie jest ustawianie konkretnej, pożądanej temperatury.

elektryczna podłogówka opole
elektryczna podłogówka opole

Podłogowe ogrzewanie elektryczne nie zabiera również zbyt dużej ilości miejsca. Nowoczesne piece gazowe są bardzo małe, czyste przy codziennej pracy oraz bardzo estetyczne. W wyniku tego, kocioł gazowy może być bez problemu umiejscowiony w pokoju dziennym, nie potrzebuje osobnego pomieszczenia.

Elektryczna podłogówka dla wielu użytkowników, bez względu na ich osobiste przekonania czy zamierzenia, jest jedynym rozwiązaniem. Jeśli dany inwestor zdecydował się na ogrzewanie w systemie płaszczyznowym- podłogowym to podłogówka elektryczna jest jedynym dostępnym wyjściem w momencie gdy stropy w budynku mają niską nośność. Ogrzewanie wodne jest ciężkie, co praktycznie skutecznie uniemożliwia położenie go na stropach drewnianych czy w budynkach starego typu, np. blokach z płyty.

Elektryczna podłogówka Opole

Planujesz instalację elektrycznego ogrzewania podłogowego w swoim domu? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę!