Udział samodzielnych systemów grzewczych w naszym kraju systematycznie rośnie. Powodem tego jest brak możliwości podłączenia do scentralizowanych systemów, ogólna niedostępność zasobów lub zniszczenie sieci. Dostępna jest duża liczba systemów grzewczych, z których najbardziej wydajne i ekonomiczne są kotły grzewcze Viessmann.
Uznanymi liderami w produkcji takich instalacji są firmy europejskie, które oferują klientom produkty najwyższej jakości. Rozważmy optymalny wybór do ogrzewania domu prywatnego lub mieszkania – wiszące kotły gazowe Viessmann.
Wiszące kotły gazowe Viessmann
Firma Viessmann produkuje dwa główne typy kotłów grzewczych – stojące i wiszące. Pierwsze z nich charakteryzują się dużą mocą, wytrzymałością i odpornością na obciążenia, są stosowane w dużych pomieszczeniach lub budynkach. Urządzenia naścienne są mniejsze i mają mniejszą moc i są zazwyczaj stosowane w mieszkaniach i domach prywatnych małej i średniej wielkości.
Cechą szczególną tego typu kotłów jest ich kompaktowość, możliwość instalacji w kuchni lub w innych pomieszczeniach mieszkalnych oraz zdolność do harmonijnego wkomponowania się we wnętrze.
Kotły kondensacyjne gazowe, które montuje się na ścianie i instaluje się je na solidnych, idealnie nośnych ścianach. Zastosowanie przewodu koncentrycznego, który odprowadza dym bezpośrednio na zewnątrz przez otwór w ścianie, upraszcza instalację urządzenia i pozwala uniknąć czasochłonnego podłączania do głównego przewodu kominowego w domu.
Instrukcja użytkowania kotła
Nie są wymagane żadne specjalne instrukcje od użytkownika. Kotły Viessmann są wstępnie ustawiane podczas montażu, a dodatkowa regulacja jest wykonywana przez serwisanta podczas instalacji i pierwszego uruchomienia. Właściciel reguluje jedynie temperaturę w obiegu grzewczym zgodnie z własnymi upodobaniami i przełącza kocioł na pracę letnią lub zimową (z obiegiem grzewczym lub bez).
Kocioł musi być okresowo serwisowany przez technika serwisu. Obudowę należy również oczyścić z kurzu i brudu. Nie zaleca się dokonywania samowolnych zmian w kotłach, ponieważ istnieje ryzyko, że kocioł przestanie działać i nie będzie można go naprawić.