Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Jak oszczędzać prąd dzięki systemowi Smart Home

To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, czuwających nad domowym budżetem. Wydatki związane z używaniem energii elektrycznej są nieodłoczną częścią prowadzenia gospodarstwa domowego, jednak możliwe jest ich odczuwalne zmniejszenie. Sposobów na oszczędzanie prądu poszukuje również coraz więcej osób, ze względu na zwiększająca się wśród społeczeństwa świadomość ekologiczną. Oprócz wprowadzenia dobrych nawyków, warto również zapoznać się z korzyściami płynącymi z systemu Smart Home

smart home gniazdko wifiJak oszczędzać prąd?

Podstawowym i najbardziej oczywistym działaniem jest wyłączanie światła, za każdym razem, kiedy opuszczamy pokój. Podobnie należy postępować w przypadku urządzeń elektronicznych, np. telewizora. Jeśli w najbliższym czasie, nie planujemy korzystać z danego sprzętu, nie powinniśmy pozostawiać go w trybie czuwania. Warto jednak pamiętać, że decyzje, które mają na celu ograniczyć zużywanie prądu, powinniśmy podejmować już na etapie zakupu urządzeń. Najlepiej zainwestować bowiem w urządzenia energooszczędne. Ponadto, o ile to możliwe, warto pracować przy wykorzystaniu światła dziennego, a do oświetlenia ogrodu zakupić lampy solarne lub posiadające czujniki ruchu.

Smart Home a zużycie energii

Pod nazwą Smart Home kryje się system inteligentnego domu, który pozwala na odczuwalne obniżenie kosztów utrzymania domu w skali rocznej, korzystając z zaawansowanej automatyki. Oprócz tego, funkcjonowanie w domu staje się zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze, bowiem system ten daje możliwość zdalnego sterowania światłem. Opcja ta pozwala także na symulację obecności domowników, która może zapobiec potencjalnym włamaniom. Domownik może również kierować roletami, żaluzjami, klimatyzacją, ogrzewaniem, wentylacją, bramami, czy pompą ciepłą. Co równie ważne, system na bieżąco zbiera informacje o zachowaniu domowników, wykorzystując chociażby czujniki obecności, by dostosować się do ich indywidualnych potrzeb. Wszystkie te działania, mogą w znaczący sposób przełożyć się na zmniejszenie zużycia energii oraz co za tym idzie- obniżenie kosztów ponoszonych w związku z opłatami.

Poznaj profesjonalne systemy Smart Home!