Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Koszt ogrzewania podłogowego Opole

Koszt ogrzewania podłogowego to element, który w największym stopniu jest w stanie zniechęcić inwestorów do skorzystania z oferty ogrzewania podłogowego. Cena podłogówki jest stosunkowo wysoka i porównując ją z kosztami założenia tradycyjnego ogrzewania ściennego opartego o grzejniki ścienne, wielu inwestorów nie decyduje się na zwiększenie kosztów. Niestety jednocześnie nie biorą oni pod uwagę, iż koszt podłogówki uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju ogrzewania podłogowego jakie wybierzemy.

koszt ogrzewania podłogowego opole
koszt ogrzewania podłogowego opole

Cena ogrzewania podłogowego

Koszt ogrzewania podłogowego zależy od typu wybranego ogrzewania. Droższe, zarówno w zakupie, jak i w montażu jest ogrzewanie elektryczne podłogowe. Dużo niższy jest koszt podłogówki wodnej, która ma jednak zdecydowanie więcej ograniczeń i obostrzeń, niż podłogówka elektryczna. Cena ogrzewania podłogowego nie sprowadza się jednak tylko do samego zakupu i montażu ogrzewania. Ogólne koszty podłogówki to także sprawa eksploatacji systemu. Zakup energii elektrycznej, a piec elektryczny to jedyny możliwy sposób zasilania instalacji podłogowej elektrycznej, jest wysoki i nie każdego stać na tak duże zobowiązania w każdym sezonie grzewczym.

Niższe koszty eksploatacyjne są związane z ogrzewaniem podłogowym wodnym, które może być podłączone zarówno do pieca gazowego, pompy ciepła jak i  do tanich w codziennym użytkowaniu kotłów na paliwo stałe, typu węgiel czy drewno.

Koszt ogrzewania podłogowego Opole

Innym elementem, który inwestorzy rzadziej biorą pod uwagę, niż koszt ogrzewania podłogowego jest suma zalet podłogówki, które dostarczają wielu niemożliwych do jednoznacznego wyceniania oszczędności. Wśród tego typu zalet znajdziemy np. ograniczenie zjawiska konwekcji ciepła. Ilość szkodliwych zanieczyszczeń, drobinek kurzu czy drobnoustrojów znajdujących się w pomieszczeniach mieszkalnych, przy ogrzewaniu podłogowym zostaje przy powierzchni podłogi, a nie unosi się w powietrze. Wpływa to bardzo pozytywnie na stan zdrowia mieszkańców, zarówno tych cierpiących na dolegliwości oddechowe, jak i wszelkiego typu alergie.

Napisz do nas i otrzymaj darmową wycenę ogrzewania podłogowego!