Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Nowoczesne ogrzewanie domu Opole

Nowoczesne ogrzewanie domu

Innowacje, obecne technologie wszystko to daje sporą gamę możliwości jeśli chodzi o nowoczesne ogrzewanie domu. Jest to nic innego jak wykorzystanie energii, która kumuluje się w wodzie, gruncie czy też w powietrzu. Tak pozyskiwana energia do doskonały sposób na zdrowszy tryb życia, dodatkowo daje też możliwość oszczędności we własnym portfelu. Chociaż niektórych z początku przerażają koszty samego montażu instalacji tychże nowych technologii grzewczych, to już po ich zainstalowaniu możemy cieszyć się z niższych kosztów ich wykorzystywania. Jeśli chodzi o ilość sposobów na nowoczesne ogrzewanie domu to jest ich mnóstwo.

Pompy ciepła

Do jednych z najpopularniejszych należy wykorzystanie pomp ciepła. Wspomniane urządzenie pobiera energię cieplną z obszaru otaczającego ogrzewany budynek, kolejno przekazując ją do obiegu instalacji ogrzewania centralnego. W zależności od wariantu wykorzystuje się tutaj energię z gruntu / wody lub powietrza. Niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania pompy ciepła jest zainstalowanie sprężarki, która to napędza przekazywanie energii z zewnątrz do systemu.

Nowoczesne systemy podłogowe

ogrzewanie podłogowe w mieszkaniuInnym sposobem ogrzania domu jest zastosowanie ogrzewania podłogowego. Jest to innymi słowy zainstalowanie w podłodze tzw. niskotemperaturowego ogrzewania płaszczyznowego. Tutaj czynnikiem grzewczym może być woda lub prąd, a sama podłoga staje się grzejnikiem, oddając do otoczenia ciepło.

Rekuperacja – wentylacja mechaniczna

Wspomnieć należy również o rekuperacji. Jest to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskaniem ciepła, opiera się ona na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę. Rekuperator umożliwia kontrolować ruch powietrza nawiewanego i usuwanego wraz z odzyskiwaniem ciepła z nagrzanego powietrza. Dla jaśniejszego przekazu rekuperacja działa na zasadzie wymiany brudnego i zużytego powietrza na czyste i świeże powietrza.

Ostatnie lata i wiele ulepszeń z zakresu nowych technologii pozwoliło na naprawdę ciekawe rozwiązania jeśli chodzi o zdrowe i oszczędne ogrzanie domu. Jeśli planujesz wymianę systemu ogrzewania lub jego montaż w nowym domu to skontaktuj się z nami i zapytaj o darmową wycenę!