Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie gazowe podłogowe Opole

Gazowe ogrzewanie podłogowe to niejako wytwór obecnych czasów. Gaz jako źródło czystej energii jest obecnie szeroko promowany, zwłaszcza w tych miastach, które są narażone na częste pojawianie się smogu. W niektórych rejonach ogrzewanie domu gazem stało się wręcz wymogiem, a wielu aktywistów proekologicznych głośno opowiada się za szkodliwością wykorzystywania innych źródeł ciepła.

Podłogówka na gaz – wady i zalety

Podłogówka z instalacji gazowej sprawia, że do atmosfery nie są uwalniane szkodliwe substancje i pyły, związane z procesem spalania. Gaz jest jednak nieodnawialnym źródłem energii oraz kopaliną wymagających sporych nakładów na jego pozyskanie. Zdecydowanie nie świadczy to o pełnej ekologiczności tego surowca.

ogrzewanie gazowe podłogowe opole
ogrzewanie gazowe podłogowe opole

Podłogówka na gaz jest także dość drogim rozwiązaniem grzewczym. Gaz jest surowcem drogim, a ceny jego zakupu w sporej mierze są uzależnione od wahań na światowych rynkach, mocno podatnych wpływom geo-politycznym. Mimo wszystko podłogówka gazowa jest zdecydowanie tańsza, niż tradycyjne ogrzewanie z wykorzystaniem grzejników ściennych. Podłogówka pracuje na dużo niższych temperaturach, których uzyskanie nie wymaga wysokich nakładów paliwowych.

Ogromna zaletą jaką prezentuje ogrzewanie gazowe podłogowe jest także komfort jego użytkowania. Podłogówka gazowa nie wymaga stałej obecności użytkowników, raz włączona, z ustalona konkretną temperaturą będzie pracować samoczynnie. Jedynym wkładem użytkowników w funkcjonowanie instalacji gazowej jest coroczne, sprawdzające przeglądy techniczne. Jeśli porównamy to do szeregu prac jakie należy wykonać przy ogrzewaniu domu drewnem, ogrzewanie gazowe wydaje się naprawdę zachęcają cym systemem. Do tego należy doliczyć także możliwość rezygnacji z dodatkowego pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię. Ogrzewanie gazowe opiera się jedyne na piecu gazowym, który obecnie ma bardzo niewielkie rozmiary i wysoko estetyczną formę.

Ogrzewanie gazowe podłogowe Opole

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę dostosowaną do Twojej sytuacji! Nie zwlekaj!