Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe w całym domu

Ogrzewanie domu czy mieszkania to ważna sprawa, ogrzewanie jest konieczne, ale by było zadowalające warto rozważyć kilka wariantów różnych instalacji.

Tradycyjne ogrzewanie kaloryferowe wiąże się z instalacją grzejników na ścianach w każdym pomieszczeniu. Grzejniki mogą być różnego rodzaju, co decyduje o szybkości ich nagrzewania się i utrzymywania ciepła. Kaloryfery trzeba odpowietrzać (chyba że mają zamontowane odpowietrzniki) i uzupełniać co jakiś czas wodę w instalacji. To typowe rozwiązanie, najbardziej popularne. Tradycyjne kaloryfery mogą być ogrzewane piecami różnego typu.

Podłogówka w całym domu

podłogówka w całym domu
podłogówka w całym domu

Nowoczesnym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe w całym domu. Pod podłogą instaluje się sieć kabli, które nagrzewają podłogę, oddając stopniowo ciepło do pomieszczenia. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w wybranych pomieszczeniach, np. w łazience, gdzie zimna posadzka jest szczególnie niepożądana. Podłogówka tylko na parterze to z kolei dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zyskać więcej ciepła na niższej kondygnacji budynku. Wodna podłogówka w całym domu wymaga zrobienia dokładnego planu instalacji z uwzględnieniem rozmieszczenia mebli i urządzeń. Ogrzewanie podłogowe jest automatycznie sterowane, jednak wymaga nakładu pracy fachowca i czasu na wyschnięcie, zanim może być używane.

Ogrzewanie podłogowe w całym domu to kosztowana inwestycja, ale jej użytkowanie może okazać się korzystne finansowo. Koszty ogrzewania podłogowego w całym domu można wyliczyć za pomocą specjalnych kalkulatorów, które można znaleźć na stronach internetowych producentów i wykonawców instalacji ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie podłogowe w całym domu jednak nie zawsze się opłaca, trzeba dobrze skalkulować wszystkie koszty i wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak np. właściwości termoizolacyjne budynku i własne oczekiwania. Dziś montowana jest najczęściej mieszana instalacja ogrzewania, co pozwala na stosowanie zamiennie lub uzupełniająco różnych źródeł ciepła w zależności od potrzeb. Najczęściej są wtedy montowane dwa osobne systemy ogrzewania. Tak może być w przypadku łączenia ogrzewania tradycyjnego z ogrzewaniem podłogowym.

Jeśli chcesz otrzymać profesjonalną wycenę ogrzewania podłogowego za darmo, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania!

Zobacz także: sterowanie podłogówką elektryczną, koszt instalacji ogrzewania podłogowego elektrycznego.