Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe w łazience

W ostatnich latach, ogrzewanie podłogowe stało się bardzo popularne. Coraz więcej polskich rodzin decyduje się na zastosowanie takiej instalacji w swoich domach. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia bardzo duży komfort użytkowania i ma liczne zalety. Jednak wraz z tym wzrostem popularności, narosło wokół tej technologii wiele nieuzasadnionych mitów. Warto je zweryfikować zanim zdecydujesz się na ogrzewanie podłogowe w łazience, salonie, kuchni lub sypialni.

ogrzewanie podłogowe w mieszkaniuPodłogówka w łazience

Łazienki są na ogół pomieszczeniami stosunkowo niedużymi. Jest to miejsce, gdzie można pozwolić sobie na pełen relaks i odprężenie. Zaleca się, aby w pokojach kąpielowych temperatura była przynajmniej o kilka stopni wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach. Co więcej, zimna podłoga po wyjściu z prysznica lub kąpieli jest po prostu bardzo nieprzyjemna. W związku z tym, ogrzewanie podłogowe w łazience wydaje się najlogiczniejszym rozwiązaniem – ale czy na pewno?

Wbrew pozorom, na instalację grzewczą w podłodze możesz położyć praktycznie każde pokrycie. Płytki są tu najlepszym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku łazienki. Dobrze przewodzą ciepło i są wodoodporne. Możesz też jednak zastosować inne pokrycie, o ile będzie spełniało te same warunki. Kolejną kwestią, jaką musisz wziąć pod uwagę jest koszt. Nie warto oszczędzać na gorszej jakości lub mniej profesjonalnej ekipie budowlanej. Jeśli coś pójdzie nie tak na etapie montażu, cała podłoga łazienki może być do wymiany.

Rozkład ogrzewania podłogowego w łazience

Zanim zainstalujesz ogrzewanie podłogowe w łazience, musisz też dokładnie rozplanować układ pomieszczenia. Nie powinno się zbytnio obciążać podłogi, w której znajduje się instalacja grzewcza. Pomiń obszar, w którym będzie stała wanna lub prysznic już na wstępnym etapie projektu. Unikniesz w ten sposób zbędnych kosztów i problemów.

Napisz do nas po darmową wycenę ogrzewania podłogowego!