Na przestrzeni ostatnich lat, ogrzewanie podłogowe zyskało ogromną popularność. Szczególnie często pojawia się w nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych. Wodna podłogówka w połączeniu z kolektorami słonecznymi są bardzo ekologicznym rozwiązaniem. W dodatku sprzyja większemu uczuciu komfortu, szczególnie w zimowych miesiącach. Ciepłe stopy i brak uczucia dusznego powietrza to ogromne zalety tego typu systemu. Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu również może się dobrze sprawdzić. Trzeba jednak uwzględnić przy tym kilka istotnych kwestii.
Jakie ogrzewanie podłogowe do mieszkania w bloku?
Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac lub projektów, musisz dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym budynku. Niektóre rodzaje stropów nie wytrzymają dużego obciążenia wodnego ogrzewania podłogowego w mieszkaniu. Co więcej, jeśli twój blok nie ma dobrej termoizolacji ani szczelnych okien, ogrzewanie podłogowe może nie wystarczyć do ogrzania całej powierzchni. W takiej sytuacji, operacja okaże się bardzo kosztowna.
W warunkach blokowych, zwykle lepiej sprawdzi się ogrzewanie elektryczne. Tego typu ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu nie zajmuje tak dużo miejsca, jak wodne. Oznacza to, że nie trzeba modyfikować poziomu podłogi. Nowoczesne folie grzewcze działają prawie od razu po włączeniu i są znacznie bardziej wydajne od technologii wodnej.
Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu
Jeśli chcesz zamontować ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu warto, aby jego stan ocenił specjalista. Ten system grzewczy wymaga zastosowania odpowiedniej izolacji termicznej i wylewki. Całość musi być wykonana bardzo profesjonalnie, aby grzać twoją podłogę, a nie sufit sąsiada. Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu jest jak najbardziej możliwe – trzeba tylko odpowiednio się do tego przygotować i zadbać o specjalistów do montażu.