Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie ścienne w domu jednorodzinnym

Ogrzewanie ścienne w domu jednorodzinnym to jeden z najwygodniejszych i mało kosztownych w eksploatacji sposobów ogrzewania budynków mieszkalnych. Mimo wielu swoich niewątpliwych zalet grzejniki podtynkowe w domu nie są jeszcze zbyt popularne w społeczeństwie. Ustępują popularności chociażby ogrzewaniu podłogowemu, które jest obecnie najchętniej wybieranym sposobem ogrzewania w nowym budownictwie.

Zalety ogrzewania ściennego

ogrzewanie ścienne w domu jednorodzinnym

Zalety ogrzewania ściennego to oprócz zmniejszonych kosztów eksploatacji, także ograniczenie konwekcji i ogrzewanie domu poprzez promieniowanie cieplne, które jest dużo bardziej przyjazne dla alergików i astmatyków. Ponadto ogrzewanie ścienne w domu jednorodzinnym, zwłaszcza elektryczne usprawnia proces ogrzewania, mieszkańcy mogą zupełnie zdać się na termostat i usunąć praktycznie w całości nieestetyczne urządzenia odpowiedzialne za ogrzewanie.

Gdzie sprawdzi się ogrzewanie ścienne?

Ogrzewanie ścienne sprawdza się idealnie w nowym budownictwie jednorodzinnym, domach szeregowych czy mieszkaniach. Ogrzewanie ścienne możliwe jest do założenia także w starym domu. Jedynym warunkiem jaki jest niezbędny do spełnienia to odpowiednia izolacja ścian zewnętrznych, tak aby możliwie w jak najmniejszym stopniu ograniczyć straty cieplne. Izolacja cieplna wykonana na takim poziomie, jaki jest niezbędny aby zapewnić odpowiednie funkcjonowanie instalacji grzewczej jest jednak stosunkowo droga.

Nie ma także przeciwwskazań do założenia ogrzewania podtynkowego w drewnianym domu. Inwestor ma do wyboru instalacje wykończone tynkiem na drewnie lub specjalnymi płytami, stanowiącymi element zastępujący tynk.

Zobacz również: ogrzewanie podłogowe w całym domu, najlepsza pompa ciepła.