Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe Opole

Systemy ogrzewania podłogowego w połączeniu z pompami ciepła będą składać się z tych samych elementów. Ponieważ jednak woda jest dostarczana bezpośrednio do kolektora w stosunkowo niskiej temperaturze, nie będzie konieczne dodatkowe mieszanie wody w kolektorze, eliminując potrzebę stosowania lokalnego zaworu mieszającego. Połącznie pomp ciepła i ogrzewania podłogowego niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści, do których można zaliczyć między innymi generowanie dużych oszczędności.

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe

pompa ciepła i ogrzewanie podłogowePompy ciepła o wystarczającej wydajności pompowania mogą cyrkulować wodę wokół całego systemu ogrzewania podłogowego. Należy to sprawdzić na etapie projektowania, aby ustalić, czy wymagana jest lokalna pompa obiegowa kolektora. Instalacja ASHP będzie wymagać około dwóch dni, od położenia fundamentów, uruchomienia linii elektrycznych i podłączenia systemu do obwodu elektrycznego i końcowego uruchomienia, jeśli Twój dom jest gotowy na HP pod względem ważnych decyzji hydraulicznych. W przypadku większych instalacji może być konieczny zbiornik buforowy, aby zapobiec nieefektywnemu „cyklowi”, a jego lokalizacja zostanie ustalona z dużym wyprzedzeniem, jeśli znajduje się wewnątrz domu.

Wymagania projektowe

Zwykle, gdy stosuje się pompę ciepła do ogrzewania podłogowego, rura ogrzewania podłogowego powinna być ułożona w odstępie 100 mm w całej nieruchomości. Zainstalowanie rur w rozstawie 100 mm maksymalizuje wydajność pompy ciepła. Zastosowanie rozstawu rur 200 mm znacznie zmniejszyłoby COP. W domach z zainstalowanymi rurami o szerokości 200 mm, ASHP może nie zapewniać wystarczającego poziomu ogrzewania. Dane producentów dotyczące wydajności powietrznych pomp ciepła opierają się na temperaturze powietrza 7C i temperaturze zasilania 35C. Aby zapewnić maksymalne korzyści, należy zoptymalizować konstrukcję systemu ogrzewania podłogowego. Sztuczka polega na zaprojektowaniu systemu ogrzewania podłogowego tak, aby temperatura zasilania ogrzewania podłogowego była jak najbardziej zbliżona do temperatury zasilania pompy ciepła.

Połączenie pompy ciepła i ogrzewania podłogowego – Opole

Firma Sander oferuje projekt, sprzedaż i montaż systemu ogrzewania podłogowego oraz pompy ciepła. Poznaj ofertę i zapytaj o darmową wycenę!