Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Projekt ogrzewania podłogowego Opole

Ogrzewanie podłogowe jest często wybierane przez inwestorów z uwagi na swoje rozliczne zalety. Musimy jednak pamiętać i o tym, że ma wady, które czasem mogą być bardzo znaczące. Weźmy chociażby możliwość awarii, zwykłego pęknięcia rury. Przy ogrzewaniu tradycyjnym, po prostu wymieniamy uszkodzony fragment. Jest przy tym sporo nieporządku, trzeba zamówić fachowca, ale koniec końców, szybko daje się taką usterkę usunąć. Zupełnie inaczej jest przy podłogówce, kiedy to nawet mała awaria rury grzewczej musi skutkować zdjęciem całej podłogi i kuciem wylewki nie tylko w miejscu uszkodzenia. Do skucia kwalifikuje się cały obszar jednego układu grzewczego, czyli zazwyczaj jeden pokój. Plan podłogówki zakłada bowiem brak jakichkolwiek łączeń, umieszczonych pod wylewką. Nie ma możliwości więc uzupełnić uszkodzenia fragmentem rury, konieczne jest zdemontowanie całego układu i położenie nowych rur.

projekt ogrzewania podłogowego opole
projekt ogrzewania podłogowego opole

Plan ogrzewania podłogowego

Dlatego też tak ważny jest projekt ogrzewania podłogowego. Stworzony przez profesjonalistów schemat ogrzewania podłogowego zapewnia nam długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie instalacji. Projekt podłogówki powinien zawierać dobrane do budynku i potrzeb jego mieszkańców układy grzewcze, wraz z dokładnym rozmieszczeniem pętli grzewczych. Projekt ogrzewania podłogowego powinien mieć także spis potrzebnych materiałów wraz ze specyfikacją.

To jak zaprojektować podłogówkę jest szczególnie istotne w momencie gdy sami podejmujemy się montażu instalacji grzewczej. Jeśli korzystamy z usług ekipy montażowej, ma ona zwykle w ofercie usługi profesjonalnego projektanta i w swoich działaniach będzie opierała się o plan wykonany przez niego. Jeśli jednak zdecydujemy się samodzielnie tworzyć instalację grzewczą, warto jest skorzystać z pomocy fachowca choćby tylko do wykonania schematu podłogówki.

Projekt ogrzewania podłogowego Opole

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu? Chcesz poznać kompleksowy koszt wykonania całego systemu? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową, niezobowiązującą wycenę podłogówki! Nie zwlekaj!