Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Sterowanie domem przez komputer

Obecnie w dobie komputeryzacji co raz częściej chcemy żyć co raz wygodniej i bezpieczniej. Dotyczy to również naszych domostw gdzie co raz częściej możemy spotkać się z technologiami, które pozwolą nam sterować naszym domem przez komputer, telefon czy inne urządzenie. Oczywiście najłatwiej takie plany zawierać na początku projektowaniu naszych mieszkań tak by nie ponosić dodatkowych kosztów późniejszych przeróbek.

Dzięki komputeryzacji i automatyzacji wielu przedmiotów nasz dom stanie się miejscem bardzo przyjaznym, w którym co krok możemy być zaskakiwani. Dzięki różnym mechanizmom jak silniki, urządzenia elektroniczne (laptopy, tablety, telefony połączone z innymi urządzeniami przez sieć bądź bluetooth) czy czujniki i detektory możemy sterować naszym domem z każdego miejsca na ziemi. Dzięki nim będziemy mogli sterować między innymi monitoringiem i alarmem domowym dzięki czemu będziemy wiedzieć, w których pokojach otwarte są drzwi czy okna, a inteligentny system poinformuje odpowiednie służby o nieproszonym gościu.

Niektóre systemy posiadają też program „panika”, który włączy wszystkie światła w domu i włączy alarm dzięki czemu być może niepożądana osoba wystraszy się. Przez komputer będziemy również mogli sterować naszymi urządzenia audio i TV, będziemy mogli sterować nagłośnieniem jak i sygnałami nadawanymi przez telewizję satelitarną i naziemną. Poza tym będziemy mogli sterować również klimatyzacją i wentylacją, dzięki pomiarom wilgotności i temperatury dobierana będzie temperatura jak najlepsza dla człowieka w każdym pomieszczeniu. Podobnie będzie z oświetleniem i roletami. Dzięki systemowi czujników będziemy mogli sprawdzać stan oświetlenia, a światło będzie automatycznie się włączało gdy tylko ktoś się pojawi w danym pomieszczeniu. Natomiast rolety będziemy mogli zaprogramować by podnosiły się i opuszczały o danej godzinie, mogą również reagować automatycznie na naświetlenie pomieszczenia z zewnątrz.

Sterowanie domem przez internet

Sterowanie domem przez komputer Opole
Sterowanie domem przez komputer Opole

Z komputera będziemy mogli zarządzać również centralnym ogrzewaniem i wybierać w różnych trybach ogrzewaniach, które będą dostosowały temperaturę w zależności od tego czy będziemy w domu czy nie.

Po za wygodą inteligentny dom i jego sterowanie to również informowanie użytkowników jak np. stacja pogoda, która poinformuje o pogodzie, temperaturze obecnej jak i na kolejne dni.

Oczywiście powyżej została wymieniona część instalacji i urządzeń, którymi możemy sterować przez komputer i inne urządzenia. Zautomatyzować możemy niemal każde urządzenie, choć pamiętajmy, że to są też konkretne koszty.


Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane instalacją automatyki do inteligentnych budynków. Polecamy się również w zakresie montażu ogrzewania płaszczyznowego (w tym: podłogówki), a także dostarczania kompleksowego systemu instalacyjnego.

Zachęcamy do czytania pozostałych tekstów, jakie pojawiają się na naszym blogu, na przykład: jakie ogrzewanie wybrać, ogrzewanie podłogowe w łazience i in.