Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Sterowanie podłogówką elektryczną

Ogrzewanie podłogowe staje się jednym częściej wybieranych systemów ogrzewania w nowoczesnym budownictwie. Szereg zalet uzyskiwany dzięki montażowi ogrzewania podłogowego, sprawia, iż Inwestorzy coraz częściej decydują się na ten system grzewczy. Wśród rodzajów ogrzewania podłogowego, elektryczne ogrzewanie podłogowe wyróżnia się szerokimi możliwościami dopasowania wybranego systemu do zastanych warunków budowlanych. Jest to istotne przede wszystkim w zabudowie starego typu, gdzie nie ma możliwości wykonywania dodatkowych wylewek pod ogrzewanie podłogowe wodne.

Planowanie ogrzewania podłogowego

sterowanie podłogówką elektryczną
sterowanie podłogówką elektryczną

Jednakże przy tym typie ogrzewania jest niezwykle ważne odpowiednie sterowanie podłogówką elektryczną. Jej poprawne zaplanowanie i przeprowadzenie stanowi gwarancję sprawnie i bezawaryjnie działającego całego systemu grzewczego.

Podstawowym problemem przy rozpoczęciu prac nad planami, jest to, aby system sterowania ogrzewaniem spełniał główne funkcje, na jakich zależy inwestorowi. To, czy system sterowania podłogówka będzie sprawował swoje zadania w domu jednorodzinnym wykorzystywanym całorocznie, jako jedyny system ogrzewania, jako jego fragment, wspierający inne rodzaje ogrzewania czy też będzie sezonowo ogrzewał domek letniskowy jest niezwykle istotne.

Sterowanie podłogówką elektryczną

Jeśli stertowanie podłogówką elektryczna ma zapewnić ciepło jedynie w określonych porach dnia, powtarzających się regularnie, można wybrać termostat programowalny. Każdy taki przyrząd ma wbudowaną funkcję samoczynnej korekcji czasu załączania i wyłączania ogrzewania, a programowanie można wykonywać w czasie rzeczywistym. prowadza się to do faktu, że automatyczna regulacja temperatury podłogówki, włącza ogrzewania w momencie, w którym możliwe jest rozpoczęcie grzania podłogi, tak aby mogła ona, w nastawionym czasie, osiągnąć zaprogramowaną temperaturę. Bezprzewodowe sterowanie podłogówką pozwala użytkownikom na komfort szybkiej i łatwej obsługi, a w połączeniu z piecami do ogrzewania elektrycznego zapewnia również niezwykle czystą i przyjemną dla oka funkcjonalność.

Wszystkich zainteresowanych instalacją ogrzewania podłogowego zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy niezbędnych porad i za darmo wycenimy koszt instalacji ogrzewania podłogowego. Zapraszamy również do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu:  schemat ogrzewania podłogowego, koszt elektrycznej podłogówki.