Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Wymiana systemu ogrzewania

Każda instalacja grzewcza zużywa się przez lata działania. W efekcie zachodzą w niej bardzo duże straty cieplne i urządzenia stają się po prostu mało efektywne. Jednocześnie, stale powstają nowe technologie wypierające przestarzałe rozwiązania grzewcze. Modernizacja lub całkowita wymiana systemu ogrzewania jest po pewnym czasie wskazana, a nawet konieczna. Takie działanie ma na celu przede wszystkim pomniejszyć roczne rachunki za ogrzewanie, ale też zmniejszyć emisję szkodliwych gazów cieplarnianych do atmosfery.

ogrzewanie podłogowe sandersystemTermomodernizacja

Jeśli chodzi o termomodernizację twojego domu, można podjąć różne kroki, aby to osiągnąć. Zakres prac ustalany jest indywidualnie. Należy wziąć pod uwagę konkretny stan budynku, jego izolacji i całej instalacji. Czasem wystarczą drobne zabiegi usprawniające korzystanie z energii cieplnej. W innych przypadkach, konieczna będzie całkowita wymiana systemu ogrzewania, izolacji lub źródła energii. Zakres modernizacji jest też oczywiście uzależniony od twojego budżetu.

Wymiana systemu ogrzewania

W ramach wymiany systemu ogrzewania, możesz rozważać wymianę rur, kaloryferów, pompy lub kotła. Często wiąże się to ze sporymi wydatkami. Możesz jednak skorzystać z rządowych programów na dofinansowania termomodernizacji w domach jednorodzinnych. Tego typu projekty mają na celu usprawnienie korzystania z energii w Polsce. Są to dążenia do czystszego powietrza, mniejszej emisji gazów cieplarnianych i unowocześnienia technologii grzewczej używanej w domach jednorodzinnych.

Wymiana systemu ogrzewania pozwoli ci zaoszczędzić w przyszłości duże ilości pieniędzy. Nowoczesne urządzenia grzewcze są też bezpieczniejsze i prostsze w użytkowaniu. Co więcej, do takiej inwestycji możesz otrzymać dofinansowania i pożyczki na korzystnych warunkach.