Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego to nieomal temat rzeka. Pytając jakiegokolwiek użytkownika tego rodzaju instalacji grzewczej, zostaniemy zasypani wszechstronnymi przejawami korzyści, jakie uzyskamy po zamontowaniu u siebie ogrzewania podłogowego. Wyliczanie poszczególnych korzyści z podłogówki zazwyczaj zaczyna się od kwestii ekonomicznych. Ogrzewanie podłogowe działa na niskich temperaturach czynnika krążącego w rurach grzewczych, stąd też regularne opłaty na zakup energii potrzebnej do wytwarzania ciepła spadają. Do tego należy zauważyć, że zalety ogrzewania podłogowego to także możliwość akumulacji ciepła w podłodze i późniejszym stopniowym uwalnianiu go do pomieszczeń. Upraszając- już po zaprzestaniu pracy kotła grzewczego nasza podłoga nadal będzie ogrzewać powietrze, czerpiąc z ciepła które zakumulowało się w podłodze.

Zalety ogrzewania podłogowego

zalety ogrzewania podłogowego
zalety ogrzewania podłogowego

Tutaj też dochodzimy do kwestii wymogów jakie ma ogrzewanie podłogowe, jeśli oczywiście chcemy aby pracowało w pełni efektywnie. Przede wszystkim ogrzewanie podłogowe najlepiej współpracuje z płytkami ceramicznymi i kamiennymi. Tutaj pojawiają się zalety podłogówki w postaci ogrzania tych miejsc które zawsze uznawane są za najzimniejsze w całym domu- łazienek, kuchni i korytarzy. Ta współpraca podłogówki z materiałami przewodzącymi ciepło to jednak jednocześnie także pierwsza z wad ogrzewania podłogowego. O ile opłacalność ogrzewania podłogowego nie podlega zastrzeżeniom to jednak efektywność podłogówki w połączeniu z materiałami takimi jak drewno czy tkaniny, już jak najbardziej. Nawet te materiały, które według ich producentów są stworzone do współpracy z podłogówką nie zmienią faktu, iż drewno jest z zasady materiałem o właściwościach izolujących, a więc słabo przewodzących ciepło. Jak więc możemy mówić w taki przypadku o pełnej efektywności podłogówki położonej pod drewnianym parkietem, do tego przykrytym dywanem – nawet jeśli ów posiada certyfikat współpracy z podłogówką.

Ogrzewanie bez grzejników to jednak również kwestie estetyczne. Wiele osób podnosi zaletę jaką jest pozbycie się z mieszkania czy domu, mało estetycznych i psujących ogólny wygląd pomieszczeń-grzejników ściennych. Ogrzewanie ze schowanymi grzejnikami w podłodze od razu zyskuje na estetyzmie ale i funkcjonalności, gdyż zwiększa się przestrzeń do możliwych ustawień mebli i innych sprzętów.

Darmowa wycena ogrzewania podłogowego

Wiele osób budujących lub remontujących dom ma problem z podjęciem decyzji o wyborze systemu grzewczego. Jeśli rozważasz instalację podłogówki, to skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową, niezobowiązującą wycenę, która pomoże Ci podjąć decyzję!