Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zmiękczacze wody Opole

Zalety zmiękczaczy do wody

Twarda woda to problem wielu gospodarstw domowych. Przyczynia się ona nie tylko do usterek i szybszego zużycia się pralek, zmywarek czy czajników, lecz również negatywnie wpływa na zdrowie skóry oraz włosów. Aby zapobiec tym problemom warto rozważyć zakup domowego zmiękczacza do wody.

Zmiękczacze to urządzenia bezobsługowe, które redukują stopień twardości wody za pomocą wymiany „twardych” jonów wapnia i magnezu na „miękkie” jony sodu. Większość urządzeń tego typu wyposażona jest w złoże żywicy jonowymiennej, które co kilka lub kilkanaście dni przechodzi proces automatycznej regeneracji. Do bieżącego funkcjonowania potrzebna jest jedynie sól tabletkowa oraz zasilanie elektryczne. Zmiękczacz wody to tanie i proste rozwiązanie, którego instalacja i obsługa zazwyczaj nie wymaga przeróbek istniejącej instalacji wodnej. Środki zaoszczędzone dzięki takiemu urządzeniu wielokrotnie przewyższają koszty jego eksploatacji.

Korzyści z miękkiej wody

zmiękczacz wody viessmannZmiękczanie wody zapewnia szereg korzyści zarówno dla gospodarstwa domowego jak i zdrowia jego mieszkańców. Ograniczenie ilości jonów wapnia i magnezu w wodzie pomaga zredukować kamień odkładający się zarówno w kotłach grzewczych oraz instalacjach wodno-kanalizacyjnych, jak i sprzętach użytku codziennego. Pozwala to wydłużyć ich żywotność oraz zaoszczędzić wiele tysięcy złotych na kłopotliwym serwisowaniu tych urządzeń. Dodatkową zaletą wody o obniżonej twardości jest mniejsze zanieczyszczenie powierzchni użytkowych, które mają kontakt z wodą, takich jak blaty, kabiny prysznicowe czy baterie łazienkowe i kuchenne. Zmiękczona woda wysycha szybciej, nie zostawia osadu i nie niszczy tkanin, co ułatwia utrzymanie domu w czystości przy mniejszym zużyciu detergentów.

Należy również wspomnieć o pozytywnym wpływie zmiękczonej wody na urodę oraz zdrowie. Nie podrażnia ona skóry, jest korzystna dla osób z problemami dermatologicznymi oraz pozytywnie wpływa na włosy. Zmiękczona woda nadaje się do spożycia podwyższając walory smakowe i zapachowe przygotowywanych potraw. Jest doskonała dla dzieci, alergików oraz osób z dolegliwościami pokarmowymi.

Zmiękczacz wody w Opolu – Viessmann

Wysokiej klasy zmiękczacze wody marki Viessmann w Opolu znajdą Państwo w ofercie firmy Sander. Zachęcamy do poznania oferty.