Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Koszt instalacji ogrzewania podłogowego elektrycznego

Montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego wymaga fachowej pomocy. Jest to kosztowna inwestycja, ale jej efekt jest satysfakcjonujący. Elektryczne ogrzewanie podłogowe nadaje się bowiem do każdego rodzaju pomieszczeń i ma zastosowanie przy każdym rodzaju podłogi. Może być zainstalowane w mieszkaniu, jak i w domu wolnostojącym.

koszt instalacji ogrzewania podłogowego elektrycznego
koszt instalacji ogrzewania podłogowego elektrycznego

Koszt instalacji ogrzewania podłogowego elektrycznego

By ustalić koszt instalacji ogrzewania podłogowego elektrycznego należy wziąć po d uwagę kilka czynników, przede wszystkim takich jak cena montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego, czy zużycie prądu elektrycznego ogrzewania podłogowego. Cena montażu to suma zużytych materiałów plus robocizna. Koszty te mogą być bardzo różne, zależne także od indywidualnych preferencji, wielkości pomieszczeń itp. Różne są też ceny energii elektrycznej, jak i moc mat – trudno więc wyliczyć jakąś średnią cenę. Można posłużyć się tu jedynie przykładem. W łazience na powierzchni około 2,5 metra zużyto materiały: matę dwustronnie zasilaną 150 W/m2 (cena około 450 zł), termoregulator (około 200 zł). Można też przyjąć, że cena za 1m2 ogrzewania podłogowego wynosi średnio od 100 do 300 zł. Można stwierdzić, że koszt wykonania elektrycznego ogrzewania podłogowego jest dużo niższy od standardowej instalacji gazowej centralnego ogrzewania.

Koszty użytkowania ogrzewania podłogowego elektrycznego

Ponieważ ogrzewanie można regulować, jego cena również przedstawiać się może bardzo różnie. Znów można przytoczyć tu przykład: w łazience o powierzchni 5 m2 , gdzie położono matę o mocy 150 W/m2, termostat włączy ogrzewanie na trzy godziny rano i wieczorem. Wówczas zapłacimy dziennie około 2 zł., więc koszty miesięczne ogrzewania podłogowego elektrycznego tego pomieszczenia wyniosą około 60 zł.

Zobacz również inne wpisy na naszym blogu, np. schemat ogrzewania podłogowego.